Hvis dere trodde bloggtoppen var oppdatert så blir dere like skuffet som meg. Hvor vanskelig kan det være? Tallmateriale ligger jo der. Jeg for eksempel hadde 1.608 sidevisninger i går.
Tenk om de som skal telle opp stemmene etter stortingsvalget om en måned støter på den samme typen datafeil. De vet hvor mange stemmer hvert enkelt parti får i hver valgkrets (fylke) men de “klarer” ikke regne ut hvem som får plassene på Stortinget fordi det er en server-feil. Så da må man bare la Erna og co regjere en fire års tid til og håpe at det løser seg før stortingsvalget 2025.
Hadde man besluttet noe slikt hadde nok konspirasjonsteoriene haglet, og Erna ville blitt beskyldt for statskupp og valgfusk alt på grunn av en serverfeil. Jeg tror også valgdeltakelsen hadde gått betydelig ned. Hva hadde vitsen vært med å stemme i 2025? Det er sikkert bare en ny “serverfeil”, eventuelt den samme gamle.
I likhet med at valgdeltakelsen hadde sunket tror jeg bloggleden for mange blir redusert nå som lista ikke blir oppdatert. Kanskje ikke for de som vanligvis ligger høyt oppe. Sånne som Kokkejævel, Mamma på hjul, Doc og Dask, Ida Wulff og Vibbedille ligger alltid høyt på lista. Kanskje er det ikke så viktig for dem om de er nummer 5 eller nummer 12, men jeg tror blogglista er minst like viktig for de som ligger på plass nummer 21, 40 eller 41. Da er plassen også oftere avhengig av at man leverer gode innlegg. Man kan ikke serve på berømmelse og en fast stor lerskare som er inne og leser samme hva du skriver.
Jeg skal ikke lansere nye konspirasjonsteorier. Sånn blir det bare bråk av. Men hvis vi går tilbake til sammenligningen med Stortingsvalget. Tror dere ikke partier som Krf, og Venstre ville vært svært så fornøyd hvis de kunne fortsatt i regjering til tross for at meningsmålingene viser at det er usikkert om de i det hele tatt kommer inn på stortinget? Selvsagt gir det mer makt, ære og berømmelse å være statsråd i stedet for å jobbe på partikontoret i Rogaland, men det har og en relativt stor innvirkning på hvor mye det ligger i lønningsposen også.
På samme måte gir det mer ære og berømmelse, mer påvirkningsmakt og mer kroner inn på konto hvis du er blant de 20 øverste bloggene og får bloggen din promotert på toppfeltet.
Ved en tenkt “serverfeil” ved valget ville stemmene blitt telt manuelt, og man ville fått riktig vinner, og riktig sammensetning av stortinget. I løpet av et par dager ville alt være i orden.
Når det gjelder serverfeilen på blogg.no ville man aldri kunne rette opp listene og fortjenesten enkelte bloggere har hatt denne siste uka. Man kan aldri si med sikkerhet om noen har klikket seg inn på en blogg av ren interesse eller fordi man har sett bildet fra bloggen for eksempel på topplinja øverst på forsiden.
Jeg håper de snart klarer å rette feilen. Ikke minst på grunn av Blogg.no sin egen troverdighet.
Det er nok like kjipt for de aller fleste at lista er dø, det er jo en del av driven å se hvor man ligger. Eg har blogget i mange år, for en del år siden lå eg betydelig lengre ned på lista og da var alltid målet mitt å ligge høyere enn dagen før. Akkurat det hadde jo ingen betydning for andre enn meg selv, men det inspirerte meg.
Kjenner at det er litt kjipt når eg har hatt veldig høye tall (i løpet av helga) og eg ikkje kan se hvor eg havnet i forhold til andre så eg håper de får en ordnings på det. Selv kokken er flau ovet at lista måtte fryse akkurat den dagen han hadde dårlige tall…Tenk hvor irriterende det må være for de som ligger akkurat utenfor lista?? De kan se sine egne tall og vite at de kunne ha vært inne på lista, tror DET måtte vært det sureste av alt faktisk.
Lag deg en flott dag!
Tenker eg svinger innom Altinn å sjekker det der valgkortet mitt 🙂
Vibbedille 😀
Ja, da jeg lå sånn rundt plass nummer 100 var jeg mye mer opptatt av hvor jeg lå på lista. For min egen konkurranse sin del . Også om man er nummer 20 eller 21 er jo og en greie.
Fiks det valgkort. (Man får stemt uten hvis en har med legitimasjon) og du Rødt Rogaland har en førstekandidat jeggjerne ville hatt på tinget. Mimir er en fyr norsk politikk trenger. Bare nevner det.
Liker faktisk Mimir godt eg, likte han faktisk før eg visste han var Rød 😉
Han er kul. Vi trenger slike som han på tinget
Det står under topplista at den baserer seg på Google Analytics.. jeg regner med at om det er der feilen ligger så er det ikke bare for blogg.no og si hopp, så fikser Google det 😉 Blogglista i Norge er en dråpe i havet der, så det ligger neppe på pri 1 for dem å fikse det.
Tydeligvis ikke. De har brukt en uke…
Jeg har ikke statistikk på egen blogg en gang jeg, så for meg er det liksom enda kjedeligere ute noen bloggliste. Det er eneste mulighet for meg til å vite hvor jeg ligger hen, se på den på mårran… Gidder ikke blogge før den er tilbake jeg 🙁 Har sendt en klage, etter den første si-fra-greia. De har visst fått MYE tilbakemeldinger. Og det er jo ikke rart…
Ja da håper jeg det snart er fiksa
Jeg kan forstå at ting kan skjære seg en dag, men ei uke er rett og slett for drøyt, ass! Og at feilen på toppen av alt ligger hos Google, altså et av verdens største selskaper av sitt slag, er jo direkte latterlig!
Det er greit å ha noen å skylle på….