Trening er ferskvare ha jeg hørt, det samme gjelder på mange måter for det å gå tur. Så når Vibbedilles siste innlegg handler om turen hun akkurat har gått holder det ikke å sitte her med tekopp, frokost og tastatur å skryte av turer jeg gikk tidligere i uka, i forrige måned eller i for en gang. Nei, da “må” jeg ut på tur før jeg setter meg ned ved tastaturet.
Vibbedille var altså motivasjonsfaktoren som fikk meg ut på tur tidlig denne søndagsmorgenen.
Det var ikke så gry-tidlig da. Klokka var 07.25 da jeg parkerte bilen på parkeringsplassen ved Røssholmstranda. Var greit å finne parkering. Badegjestene hadde ikke begynt å fylle stranda enda.
De fleste bobilturistene sov ennå, men jeg så noen som satt ute med kaffekoppen.
Jeg snudde stranda ryggen og gikk oppover langs bølgende korn-åkre.
Så tok jeg turen gjennom skogen ned mot fjorden. Tett, gammel granskog med bregner og gamle stubber. Også det har sin sjarm.
Flott ved fjorden en stille morgen. Ikke en lyd annet enn bølgeskvulp, måkeskrik og litt fuglesang fra skogen.
Da jeg rundet neset så jeg et par som nøt kaffekoppen på stranda. Det så ut som om de hadde overnattet i hengekøyer for det hang soveposer og andre ting i et furutre. Har nok vært en fin opplevelse hvis regnet ikke har vært for plagsomt. Jeg tror det har regnet i natt.
Det ble kanskje ikke den lengste turen, men det ble morgentur. Det var bra jeg kom meg ut mens været var så fint. Nå har det skyet over og det ser ut som om det kan begynne å regne hvert øyeblikk.
Så takk Vibbedille for at du fikk meg ut på tur før frokost.










Det var en fin fin morgentur 🙂
Ja, ikke sant. Gjør godt.
Såg koseleg ut.Her er det regn,så frester ikkje så veldig å gå ut
Det har skyet mer over her, men jeg tror regnet holder seg unna en stund til.
Nydelig tur og veldig fine bilder. Vakkert.
Badet du?
Nei. Jeg badet ikke. Hadde med Kidd. Han er ingen bader. Ville blitt bråk hvis jeg bant han i et tre og badet. Ikke fristet det så veldig heller. Var litt kjølig luft.
Hyggelig å bli inspirer å dra på tur:)
Ja. Fikk en fin start på dagen.
Takk for turen, det var en nydelig morgen 🙂 Flotte bilder <3
Det ble en nydelig morgentur.
Takk!