Mulig dere begynner å bli lei av bilder fra Hundremeterskogen, men her kommer nok et bilde derfra. Det er tatt på morgenturen i dag. En skog endrer jo utseende gjennom året. Den ser ikke lik ut i februar som i august. Ikke lik i mai som i oktober. Derfor blir det noen bilder av denne skogen i ny og ne.
Etter morgenturen bar det etter hvert ut til Høvdingen, og der har mesteparten av formiddagen blitt tilbragt. Det er litt Høvdingen trenger hjelp til, vi må jo ha tid til en kaffekopp og en prat og jeg plukket et lite spann med nyper. Har tenkt å lage nypesuppe. Det er både enkelt, godt og et barndomsminne. Tipper det er sunt og. Nyper er svært rike på vitamin C, med opptil 840 mg per 100 g spiselig del, og inneholder i tillegg viktige næringsstoffer som mineraler (jern, kalium, kalsium, magnesium), karotenoider (A-vitamin), flavonoider og folsyre.
Nypesuppa får vente til i morgen. Jeg svingte en tur nedom kirkegården før jeg dro hjem. Tok noen telefoner, sendte noen mail, laget middag – og når jeg fikk spist den flatet jeg ut på sofaen en god time.
Har våknet til live etter hvert. Tok et lite raid i hagen med litt sprøytemiddel under terrasse og tram før jeg satt meg godt til rette i gyngestolen med boka til Mimir Kristjansson. Fikk lest ut den så jeg kan gi den videre til noen andre som ønsker å lese den.
Ikke noe rødvin i dag, men jeg hadde et bilde av boka i arkivet så jeg fotograferte ikke boka på nytt i dag.
Etter at boka va lest ruslet jeg på ny en tur i Hundremeterskogen med hundene før dagen avsluttes slik den startet, med tekopp og tastatur.





Høres ut som en fin dag! Og du fikk gjort litt av hvert. Da kan man nyte på kvelden!