Middagen er fortært. Kyllingsalat med hummus og avokado. Nå har Gamle Gubben Grå og jeg ramlet ned i hver vår kurvstol på trammen. Charlie Chihuahua snorker under kurvstolen til Gubben, Kidd ligger rett ut på teppet foran føttene mine og nyter varmen fra de siste solstrålene. Trafikkstøyen fra E16 et bare irriterende hvis du velger å gi drn fokus. Det velger ikke vi. Vi nyter ettermiddagen i sola og lader opp til ny uke.
I morgen er det valgdagen. Endelig får vi velgernes dom og finner ut i hvilken grad vi har gjort oss fortjent til velgernes tillit de neste fire årene. Dere kan tro jeg er spent! Spent på hvordan Rødt gjør det her i Ringerike og i Buskerud, men og i andre kommuner og fylker. Jeg er og spent på hvordan kommunestyret på Ringerike vil se ut de neste fire årene. Spennende både hvor mange representanter hvert enkelt parti får og hvem som kommer inn for de forskjellige partiene. Kommunevalget er på mange måter et personvalg. Kumuleringer og slenger gjør at listene etter valget sjelden ser ut slik nominasjonsmøte vedtok de på ettervinteren. Og selvsagt er jeg spent på resultatet for egen del. Mener velgerne jeg fortjener fornyet tillit i fire nye år? Det blir en lang og innholdsrik dag i morgen med jobb og valgvake.
Det endelige valgresultatet med alle personstemmene er nok ikke klart før på tirsdag eller onsdag, så det blir et par spennende dager.
På onsdag etter jobb har vi styremøte i Rødt hvor vi oppsummerer valget, slikker våre sår eller sier oss fornøyd med innsatsen. Og så blir det vel å legge planer for forhandlingene som starter med de andre partiene etter valget. Det er utopisk å tro at ett parti får flertall alene.
På torsdag reiser jeg til Oslo og skal være med å feire Radiografforbundets 50 års dag. Er jo tredje vara i representantskapet må vite. Det blir sikkert en trivelig dag med gjensyn med mange gamle kjente. Gleder meg! Har vel ikke helt gått opp for meg at arrangementet er rett rundt hjørnet. Jeg lever jo litt i sånn før og etter valget modus hvor jeg liksom ikke har tatt meg tid til å tenke så mye på det som ligger etter valget.
På fredag skal jeg kose meg I hovedstaden. Kanskje gå på Nasjonalgalleriet eller bare tusle rundt, litt avhengig av været. Skal møte Datteren til mor-datter-date når hun er ferdig på jobb. Må jo benytte anledningen når jeg er i hovedstaden.
Som dere skjønner venter en innholdsrik og engasjerende uke jeg virkelig gleder meg til. Så dagen i dag og tirsdagen er satt av til restitusjon og hvile. Det gjelder å lade batteriene når man har mulighet.
Følg meg gjerne på blogg. Jeg lover å holde dere oppdatert på kjerringas liv og tanker.
Håper dere gjør det bra i kommunevalget. Stemte ikke rødt her hvor jeg bor, men By og landlista. Til stortingsvalget blir det Rødt. Solbriller eller ei. Kos deg med kvelden.
Det viktigste er at man bruker stemmeretten. Lokale lister som den du stemte på består ofte av svært engasjerte folk som ønsker en forandring i kommunen.
Da ønsker jeg deg godt valg for Rødt!
Jeg synes dere som parti har stått bra etter Moxnes saken og den nye Rødt lederen har vært veldig god det lille jeg har fulgt med. Håper dere fortsatt har nok kraft og mandater etter valget til å ha en posisjon med viktig korrigeringer der ting stadig dras mot høyre. Jeg har forhåndsstemt. Bor i Oslo nå, men var registrert i Fredrikstad ennå da skillet gikk tror det var 30. juni? Jeg Jar landet i SV i år, skulle gjerne vært med å sikre dagens styre i oslo en ny periode. 🤞
Mye valg for deg nå, da er det vel godt å ha Moen firbente venner som kanskje ikke bryr seg nevneverdig om valg? Kos deg fredag i Oslo med mor—datter-date og andre hyggelige staker. Nasjonalgalleriet hørtes bra ut. Er høstutstillingen ennå?
Takk. Ja, skal bli godt med en Oslotur. Høstutstillingen åpnet denne helgen så den er sikkert åpen på fredag. Kanskje Datteren og jeg drar dit. Vi gjorde det noen ganger da hun var yngre.
Selv om jeg ikke er like engasjert i politikken som deg, er også jeg spent på valgresultatet her tettoppundernordpolen! I lokalvalg kan alt skje, og det skjer – i år har jeg stemt totalt anderledes.
Gleder meg til 50-årsjubileum, vi ses!
Ja i lokalvalg kan alt skje. Ses i slutten av uka. Det blir kos.
Herlig uke for deg, men også slitsomt da…Men du får lade i morgen…
Godt valg!
Jeg kommer til å være streng på lading når muligheten byr seg denne uka, og sikkert rimelig sliten til helga. Men du for ei uke! Jeg gleder meg! Og da er det helt greit å være totalt utslitt neste helg.