Da Gamle Gubben Grå og jeg lette etter våren i Nevlunghavn tok jeg bilde av dette treet på magiske Mølen. Enkelte dager synes jeg det bildet på mange måter symboliserer meg. Kanskje ikke helt hvordan jeg ser ut, jeg er langt fra så slank. Men ellers. Litt vindskeiv, litt sliten, har helt klart sett mine bedre dager, men det er her fremdeles. Klamrer seg fast og står der i alt det gråe. Nesten på trass.
I dag er en slik dag.
Jeg sov dårlig i natt. Noen netter er slik. Kroppen er vond, og når den ikke helt finner hvile kommer gjerne tankekjøret. Det er sjelden de mest konstruktive tankene som kommer i de grå ulve-timene midt på natta.
Til slutt sto jeg opp. Like godt å starte dagen som å ligge og vri seg og la tankene herje. Klokka hadde så vidt passert 06.00. Lenge før klokka var 8 var jeg alene i Drømmehuset. Jeg kjente godt at overskuddet manglet, men jeg tenkte at sofa og pelspledd ikke var smart riktig ennå. Så det ble tur med hundene, og etterpå pusset jeg alle stuevinduene. Det gjelder å holde seg i gang til søvnen får overtaket og man stuper over ende på sofaen.
Jeg kom aldri dit, for hele tiden dukket det opp nye ting jeg måtte ordne. Så i dag har jeg krummet nakken og tatt oppgavene på løpende bånd.
Gamle Gubben Grå kom hjem etter å ha gjort noen ærend, og trengte hjelp til noe på PCn.
Høvdingen ringte og trengte noen til å handle og gjøre noen ærend.
Noen ringte og fortalte at vedkommende ikke kunne delta på et møte i morgen fordi hen hadde ødelagt et ben og ventet på en operasjon, så noen andre måtte steppe inn.
Så var det noen som trengte sjåfør
– og plutselig var det på tide og lage og spise middag, ny tur med hundene og så var kvelden her.
Jeg er ikke noe mindre sliten nå enn jeg var da jeg sto opp. Likevel er jeg på en merkelig måte fornøyd med dagen og fornøyd med meg selv. For du verden hvor mye jeg har fått utretta i dag! Nesten som i gode, gamle dager.
Som treet på Mølen står jeg vindskjev og pjuskete i alt det gråe. Jeg har helt klart sett mine bedre dager, men jeg står fremdeles oppreist. Har ikke latt meg knekke, og har ikke falt over ende.
Tror jeg vet om ei kjerring som kommer til å sove godt til natta.
Jeg leste dette på morgenen nå, så ikke på datoen og klokkeslett og lurte på i all verden hvor mye du hadde fått utrettet før kl 7 i dag 😀
Hehe, nei, riktig så effektiv er jeg ikke.
Jeg leste dette også først i dag, torsdag, så håper at du fikk en god natt. Men uansett fint å lese skildringen din av deg selv, treet og alle gjøremålene dine på onsdagen😀
I går sovnet jeg nesten før hodet traff puta.
Litt roligere dag i dag.