Vinteren har kommet.

Vinteren har kommet hit og. Jeg har forbigått det i stillhet. Eller i det minste ikke laget noe blogginnlegg om det. Mulig det kalles fortrengning.

Snøen kom tirsdag kveld, natt til onsdag. Ikke mye. Bare et lett melisdryss som farget marka og plenene hvite. I grunn ganske pent i solskinnet. Det har vært nydelige, klare dager nesten uten skyer på himmelen. Sola har fått skinne på nysnøen.

Klare vinterdager gir lave temperaturer. I går var det 9 kuldegrader da jeg var ute med hundene, i dag var det 10 kuldegrader.

20 grader kaldere enn fredag for to uker siden. Det har helt klart vært et værskifte, og jeg må bare forsone meg med at det har blitt vinter. (Sukk).

Ja, jeg har vært ute. Stavret meg runden min med hundene. Sett på det som “fysioterapi” for en rygg i langsom bedring. Kledd meg godt og brukt piggsko for sikkerhets skyld. Er det noe jeg vil ungå så er det flere fall.

Det å komme seg ut gjør godt, selv om ryggen skriker på slutten av runden. Frisk luft gjør godt. Godt og å komme seg ut. Se litt annet enn innsiden av Drømmehuset. Ryggem har nok og godt av det, selv om den protesterer.

Det er en tre og en halv måneders tid til jeg realistisk kan forvente vår. Hundre dager, eller deromkring. Jeg kan ikke sitte i hundre dager å deppe over at det er vinter i Norge. Det blir for dumt.

Melis-dryss på frossen jord er pent. Jeg gleder meg over det. Gleder meg og over at det skal bli litt mildere ut over dagen og kvelden i dag. Minus 10 er kaldt til en får vendt seg til det.

 

2 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg