Hvilken dag er det i dag? Hvilken dag er det i dag? Jo det er torsdag! Og siste torsdag i september er fårikålens dag. Så da vet du hva du bør ha til middag i dag
Vi skal ikke ha fårikål. Vi hadde det tidligere denne uka. Restene ligger i fryseren. Det blir en god middag litt senere i høst.
Fårikål er i grunn godt. I det minste hvis du ikke har det flere dager på rad. Jeg har hørt at fprikålen er best andre dagen. Mulig det, men jeg liker litt variasjon. Bedre da å gi restene et opphold i fryseren før den serveres på nytt.
6 kommentarer
At fårikålen smaker bedre dagen etter, kan du spørre kråkene mine om. Fårikålpanna er for diger for kjøleskapet, ble plassert ute på verandaen, med lokk på. Som du vet er kråker veldig så smarte, vippet av lokket og fikk seg et festmåltid. 😉
Kråker er smarte. Sparte de ikke noe til deg?
Mandag var vi hos yngste datter på fårikålmiddag. Himmelsk godt. Nå var jo prisen satt ned også på kjøttet så jeg på butikken. Rester av middag er lurt å sette i fryseboksen. Tatt dagens økt med stol yoga. Er ruskevær her.
Jeg bruker ofte å fryse ned rester når jeg har “glemt” at vi bare er 2 til middag.
Så flink du har vært. Her er det sol fra klar himmel. Var litt tåke på morgenen.
Vi skal ha fårekål på lørdag:)
Det hører jo med på denne tid av året.