Jeg tittet ut av vinduet og ned på elva. Hodet var helt tomt. Det sjokkerte meg litt. Vi hadde hatt møte på jobben den siste halvannen timen. Møtet og arbeidsdagen gikk mot slutten og Sjefen tok runden rundt bordet for å høre om vi hadde noe vi ville ta opp eller kommentere. Hun begynte med meg, og det var helt tomt. Ikke noe jeg ville bringe til torgs. Ikke en gang en god kommentar. Mine tidligere kollegaer ville ha blitt stumme hadde de opplevd noe slikt.
Jeg hadde heller ikke tatt ordet i møtet i det hele tatt. Heller ikke under diskusjonen om hvilke klokkeslett vi skulle starte og avslutte arbeidet i helgene. Jeg forsto de dom mente at å arbeide fra 12 til 19.30 ødela hele dagen, men syntes ikke 13 til 20.30 hørtes bedre ut. Samtidig ut fra arbeidet som skal gjøres virker 12 til 19.30 fornuftig.Jeg jobber på timebasis og takker selv ja og nei til vakter. For meg går det greit å jobbe 12 til 19.30 de helgene jeg skal arbeide. Glemt er minnet om alle de jeg en gang reprenterte som ville kalle en slikvskt for drittvakt (i stedet for midtvakt som det het i en tutnus.)
Det med å være stum arbeidstaker virket litt rart på meg. Det å ikke ta kampen for de som syntes helga ble ødelagt. Det å ikke føle at det var min oppgave like så. Og vet dere hva, det føltes helt greit.



Man bestemmer no selv, er vel ikke meningen at man skal slite seg ut. Ha en fin kveld.
Herlig, du er annen Brit nå.
Sånn var det ikke på min jobb i dag…
Litt mange diskusjoner om hvem som er tillitsvalgte og hvem skulle møte.
Jeg merket det ble veldig mye pes i dag. Tenkte inne i meg, orker jeg 2 nye år til!
Jeg har aldri i de noen og tyve årene jeg var tillitsvalgt tenkt at jeg ikke orket 2 år til.
13 – 2030 hadde jeg gått for. Da hadde man hatt en fin formiddag og rekker en lang tur!
Jeg klarerer før 12 jeg.
Flink du 🙂
Noen ganger er det greit å bare lytte:)
Ja, men det er ikke likt meg
Må man ikke kjempe er det best å holde seg rolig.
Du har jo nok å kjempe for i kommunestyret.
Da er du kommet ett steg videre.
Og du kjemper nok fortsatt der det er behov for det.
Og når du føler for det.
Jeg har nok kamper å kjempe