Lat lørdag

Krabbeskjell på terrassen må sies å være grei sommermat en litt lat lørdag i juli. Trengte noe enkelt og godt. Varmen før i dag slo meg helt ut, og siden jeg er alene hjemme så jeg ingen grunn til å stå på kjøkkenet og bruke tid på å lage mat.

Regnskura som kom litt tidligere i ettermiddag gjorde at det ble levelig temperatur ute. Det var godt, for det var litt vel varmt tidligere i dag. Jeg ble helt slått ut. Nå har jeg kvikna til, og bådde fått tatt oppvasken og vært en runde med vaskefilla.

Nå sitter jeg og planlegger morgendagen. Egentlig hadde jeg tenkt meg på en litt lengre dagstur, men så ser jeg at det er et arrangement som passer helt utmerket til denne kjerringa rett i nærheten her. Så nå teller jeg litt på fingrene hva jeg gjør i morgen. Får kanskje se hvordan jeg er i morgen, og hvor varmt det er. En ting er sikkert. I morgen blir det tur, kort eller lang. Jeg tror det vil gjøre denne kjerringa godt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg