Jeg har nedprioritert bloggen noen dager. Det straffer seg. Jeg får færre klikk og raser nedover på lista. Jeg som skulle opp ikke ned. (sukk). Sånn går det når man er mer opptatt av kommunestyresaker enn kjerringtanker. (dobbelt-sukk).
Ikke nok med at jeg raser nedover på lista og i antall klikk, jeg må starte dagen med å reflektere over en ukemeny. (trippel-sukk). Og som om ikke det er ille nok så er det en lavkarbo-ukemeny. (dobbel-dobbel-sukk).
Nå er vel ikke bilde jeg valgte til dette innlegget akkurat et lavkarbo-bilde. Det er vel mer karbohydrater på det bildet enn det er på hele ukemenyen tenker jeg.
To av dagene i denne ukemenyen serveres det et salatblad til middag. Et salatblad med litt fyll oppe i. Ser lekkert ut på tallerkenen, men er vel ikke noe som metter i lengden.
Jeg har ikke så mye positivt å si om pizzabunner hvor melet er byttet ut med cottage-cheese eller at man er så engstelig for å slippe til poteten i potetmosen. Jeg har alltid hørt at poteten har fødd opp flere enn den har slått i hjel.
Grubler litt over at denne lavkarbo-trenden fortsatt lever hos enkelte. Sånne fikse ideer pleier jo å gå av moten og bli erstattet av en annen enda sprøere greie etter et år eller to. Nå har denne trenden vart i over ti år. Slo vel for alvor gjennom her på berget rundt 2011. Den nye trenden nå er vel å spise bærekraftig. (Trippel-dobbel-sukk)



Jeg har lest et sted…Fantes denne maten for 100 år siden? Da er det bare å knaske i vei…Slik mat er sundt!
Potet er mye sunnere enn ris i hvert fall.
Jeg er ikke så opptatt av å spise trendy. Spiser gjerne mer grønnsaker og gjerne kortreist og norsk.
Den kaka er jo uansett bare lekker! Lag deg en fin fredag 🙂
Men garantert full av karbohydrater…
Jeg har bare kost meg på terrassen. Sol og varme vet du. Må jo nyte. Ris kuttet jeg ut i 2017, og her går det mye grønnsaker til middagen. I dag blir det biff. Ikke fortvil du klatrer nok oppover igjen.
Kommer meg nok oppover igjen, så er ikke så veldig bekymret.
Det var mye sukking i dag, og det på en fredag, til med trippel-dobbel-sukk! Hvor skal dette ende? Det er jo ikke blåmandag før på mandag!!
Sukk….
oh yea! Vi stupte over en pose smågodt i går kveld! karbohydratene bare sprutet over alt – og det var SÅ GODT med søtt og surt! hihihi elsker søtt så….
Fort gjort og smågodt er godt!
Her er det lite karbohydrater om mårran, og helt enormt mye om kvelden 😛
Jeg teller ikke karbohydrater. Har gjerne brød til frokost. Spiser ikke så mye sukker, men det kan vel fort bli noen karbohydrater til kvelds.