Kaffe-latte hører med på en lørdag, så tradisjon tro har Gamle Gubben Grå og jeg vært en tur i byen og kost oss i dag. Samtidig kjøpte jeg årets første julegave. Smart å passe på når det er salg.
I dag er det kaldt. Minus 15. Kjente det godt de to turene jeg har vært ute med hundene. Det var så kaldt at jeg ikke orket å fotografere, selv om hvitt vinterlandskap badet i sol er pent. Nå er kanskje ikke runden her oppe det mest fotogene motivet, men hadde jeg tatt meg litt tid og lett litt hadde jeg sikkert funnet et par fine motiv.
I morgen begynner det å snø, og skal snø et par døgn.
Så da blir det vel et par dager med snømåking på Kjerringa. Eller litt usikker på om all nedbøren kommer som snø. Deler av perioden vil temperaturen ligge rundt 0 grader. Det vil fort si underkjølt regn. Og underkjølt regn på nymåka gårdsplass kan fort gi hålkeføre.
Det er oransje farevarsel for vanskelige kjøreforhold på mandag. Kjør forsiktig, beregne god tid – eller bli hjemme leser jeg. Gjett hvem som har legetime tidlig på morgenen på mandag! Riktig, denne kjerringa. Kjerringa har definitivt startet sin årlige lengting mot vår.
Ah diggersen! I dag koste jeg meg faktisk også på cafe med croissant med ost og skinke og en cappuchino😊 i Benalmadena i Spania da så det var utendørs. Men anyways. Skikkelig digg. Imponert over julwgavekjøpet. Du overgår meg, som kaller meg selv «kuppeguri»😂 God vinterkveld til GG og deg❤️
Takker. Kaffe-latte hører med på en lørdag.
Den kalde fine tida var i dag ja. Jeg har gått mange turer og den siste i dag ble tur/retur byen med sekk for å handle frukt og sånn! Ja, meldt guffent vær nå! Ta det pent mandag!
Ikke overbevist om at denne tida er så fin. Jeg har akkurat kommet inn igjen etter dagens siste tur med hundene.
Og du har kjøpt den første julegava. Godt jobba. Veldig lurt å starte tidlig.
Pleier å handle julegaver hele året hvis jeg finner noe jeg tenker passer akkurat til den eller den. Det fant jeg i dag. Så “tingen” i rulletrappa da jeg var på vi til bilen. Måtte snu og løpe ned og kjøpe. Tingen er symbolsk og vil nok glede den som mottar den.
Minus femten er heftig da…. spent på hvor mye snø vi får altså….! Og liker det IKKE! Lykke til – både du og jeg 🙂
Tror det fort blir heftigere hos deg enn meg, men vi får vel bare stålsette oss.