Onsdag kveld var det på ny tid for Elvelangs i fakkellys. Da var det satt ut fakler langs turstien elvelangs, fra mørket kommer sigende sånn rundt klokka 19.30. Stemningsfullt og fint. Langs gangveien er det forskjellige kulturelle innslag. Dans, korps, kor, trommer, folkedans, trekkspillklubben, kunst-uttrykk som gjør seg i mørket, Kirkens Bymisjon som serverer gratis kaffe og kaker… Ja en mengde forskjellige stopp langs veien. Flott arrangement!
Jeg hadde fått med meg ei venninne, så det ble mer skravling enn fotografering. Samt at vi selvsagt nøt de kulturelle innslagene.
Været var ikke det beste, litt yr i lufta på starten av turen. Men det hindret ikke folk i å møte opp. Man går nesten i kø, og treffer på kjentfolk hele veien. Sosialt og trivelig.
Den delen av Elvelangs som arrangementet strekker seg over går fra Frivillughetens hus til idrettsparken, en strekning på 1,7 km. Altså 3,4 km hvis man går frem og tilbake slik som vi og de fleste andre gjorde. Ikke den lengste turen, men som en sosial kveldstur i mørket er det akkurat passe.



Så fin kveldstur og vakkert med lys i mørket.
Flott arrangement som får folk ut av godstolen.
Så flott!
Det er et flott arrangement. Vet det er lignende arrangement andre steder, som f.eks langs Akerselva i Oslo. De har og hatt noe lignende på Jevnaker. Bare at de går langs fjorden i stedet for ei elv.
Skikkelig flott!
Det var det.
Jeg har ikke vært med på slike Elvelangs-arrangementer, men det må være flott! 🤩 Jeg så at det på den onsdagen var det også langs Vigga i Brandbu (fra sentrum og til Røykenvika) og igår var det langs Akerselva.
Jeg så det var langs Akerselva i Oslo i går.
Du får henge deg med ett år. Enten på Brandbu eller Hønefoss.